Emlak danışmanlığı nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Genel hatları ile bakıldığı zaman gayrimenkul danışmanlığı ile emlak danışmanlığı arasında fazla bir fark bulunmamakla beraber yalnızca isimlerinde değişiklik olduğu görülmektedir. Gerek gayrimenkul danışmanları, gerekse emlak danışmanları emlak sektöründe gayrimenkul adına hem satım işlemleri yapmakta hem de satın alma işlemleri yapmaktadır. Tabii ki alım ve satımdan kasıt; portföyü adına alım ya da satım işlemlerini gerçekleştirmek, kişi adına gerekli adımları, piyasayı ve benzer durumların takibini yapmakla görevlidirler. Emlak danışmanlığı bir gayrimenkul/emlak ofisine bağlı olarak ya da kişisel olarak bağımsız bir şekilde de yapılabilmektedir.

Öncelikle emlak danışmanı olan kişinin uzmanlaşmış olduğu bir bölgesi olmalıdır. Bu bölgeye fazlasıyla hakim olmalı, her bir sokağını, sokakta kaç ev kaç daire olduğunu bilmeli ve tabii ki de bu gayrimenkullerin ne durumda olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Düzenli olarak emlak danışmanlarının saha çalışmaları yapmaları, routelerini ihmal etmemeleri ve uzman olduğu bölgede ki akışı hakim olmaları gerekmektedir. Emlak danışmanlığında olmazsa olmaz unsurlardan birisi interneti doğru bir şekilde kullanmaktan geçmektedir. Belirli emlak siteleri, ilan siteleri üzerinden de gayrimenkul satışı ya da gayrimenkul kiralık adı altında ilanları kontrol etmeleri, bu ilanlardan kendisine uygun olanları kaba taslak bir şekilde tespit etmeli ve sonrasında kendilerini telefon aracılığı ile arayarak randevu talep etmelidirler. Bunun yanı sıra uzman olduğu bölgelerde emlak danışmanları kendileri adına reklam niteliği oluşturabilecek afişler, brandalar, el broşürleri ve kartvizitlerini mutlaka bölge sakinlerine vermeli, kendisini o bölgede ki insanlara tanıtmalıdır. Emlak danışmanlığında şüphesiz en önemli olan unsur karşı tarafın iş yapacağı emlak danışmanına karşı bir güven duygusu barındırmasıdır. Bu güven duygusunun temeli de elbette kendisini potansiyel portföy adaylarına tanıtmasından geçmektedir.

Best-Plan-Image
Bayilik Başvurusu
Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı Gayrimenkul Danışmanlığı